آختارتاپ
آختارتاپ

عملیات مقابله با کرونای پایتخت آغاز شد

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت اعلام کرد: در حال شناسایی نقاط داغ پرتردد ایجاد کننده خوشه های بیماری در تهران هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای پایتخت در شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن تقدیر از همکاری سازمان ها و ارگان‌های مختلف با ستاد به تبیین وضعیت فعلی بیماری کرونا در تهران پرداخت و راهکارها و پیشنهاداتی را برای بهبود وضعیت مطرح کرد.

وی ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته، از افزایش تعداد مراکز جامع سلامت در تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر 60 مرکز جامع سلامت در تهران وجود دارد که به عنوان یکی از مراکز اصلی سرپایی برای انجام تست PCRفعالیت میکنند.

زالی با بیان این مطلب که هدف اصلی این مراکز جامع سلامت غربالگری و کاهش حجم مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستانها است یاد آورد شد: با اطلاع رسانی های صورت گرفته از طریق رسانه‌های جمعی و سامانه 4030 و دانشگاه‌ها در خصوص خدماتی که مراکز جامع سلامت ارایه می‌دهند؛ تعداد مراجعان این مراکز در هفته گذشته افزایش یافته است که این موضوع باعث کاهش حجم مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان ها می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به غربالگری افراد پرخطر (از جمله سالمندان ، دیابتی ها و مادران باردار) توسط 400 اپراتور سامانه تلفنی 4030 در کشور اشاره کرد که منجر به شناسایی موارد بیماری و راهنمایی و ارجاع مناسب آنها برای قرنطینه خانگی، مراجعه به مراکز بهداشتی یا درمانی میشود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به افزایش شیوع بیماری در تهران، بهترین راه‌حل را کاهش میزان تولید بیماری برشمرد که با اعمال اقدامات محدود شونده میسر می شود و به برخی از تاثیرات مثبت محدودیت‌های اعمال شده از ابتدای هفته جاری اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در تهران در حال شناسایی نقاط داغ پرتردد ایجاد کننده خوشه‌های بیماری هستیم که به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

زالی با اشاره به استفاده 62 درصدی تهرانی ها از ماسک گفت: براساس مطالعات انجام شده 62 درصد همشهریان تهرانی از ماسک استفاده می‌کنند و در ادارات نیز این میزان به 83 درصد رسیده است.

فرسودگی تیم درمان، تامین منابع مالی، تامین نیروی انسانی مکفی، تسریع رفع مشکلات اقتصادی، اقدام جهادی برای تولید ماسک، تقویت غربالگری با کمک نیروهای بسیجی، تقویت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در حوزه غربالگری، دریافت مطالبات سازمانهای بیمه‌گر پایه و تکمیلی، نظارت جدی بر عدم برگزاری اجتماعات و مجالس ترحیم و عروسی، عدم برگزاری دوره آموزشی مشمولان خدمت سربازی، کاهش تراکم جمعیت در مراکز خدماتی( نظیر پلیس +10 اداره گذرنامه و …) برخی از موارد مطرح شده توسط زالی بود.

در این نشست پس از بررسی وضعیت بیماری و ارایه گزارش اقدامات صورت گرفته، اعضا به ارایه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت مصوباتی نیز به تصویب رسید که متعاقبا اعلام می شود.

افزایش حساسیت زایی جامعه نسبت به بیماری، تداوم طرح غربالگری تلفنی، ترویج تولید ماسک خانگی، ارایه ماسک رایگان در مناطق محروم، لغو برگزاری آزمون های سراسری، همپوشانی موج شیوع کرونا و آنفلوانزا در پاییز و زمستان، برگزاری مجازی دانشگاه‌ها و مدارس تهران در سال تحصیلی آتی، تقویت مجازی سازی ادارت و سازمانها، آگاهی رسانی به مردم درخصوص شیوه های نوین درمانی و دارویی برخی از پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود.

آختارتاپ : بزرگترین سایت نیازمندی های رایگان در ایران

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.